Faktury i płatności

Faktury i płatności

Czy złożenie zamówienia zobowiązuje do płatności?

Nie. Złożenie zamówienia nie zobowiązuje do płatności. Zamówienia nie opłacone w ciągu 1 miesiąca od daty złożenia będą automatycznie anulowane.

Czy założenie Konta Pracodawcy zobowiązuje do płatności?

Nie. Założenie Konta Pracodawcy jest bezpłatne. Możesz założyć Konto na próbę, poznać jego możliwości i dopiero potem zdecydować, czy zamówić ogłoszenie na Pracuj.pl.

Czy Pracuj.pl wystawia faktury elektroniczne?

Tak. Fakturę elektroniczną można otrzymać przy drugim zamówieniu na daną firmę.
W tym celu należy uprzednio (przed złożeniem zamówienia) wyrazić zgodę na otrzymywanie Faktur drogą elektroniczną na stronie https://grupapracuj.e-agreement.pl

Czy mogę dostać Fakturę VAT mailem?

Tak, przy drugim zamówieniu.  Przy pierwszym zamówieniu na koncie danej firmy, Grupa Pracuj Sp. z o.o. nie ma możliwości wysłania oryginału Faktury VAT drogą mailową – jest on zawsze wysyłany pocztą listem zwykłym na adres firmy lub wskazany adres korespondencyjny.

Przy drugim zamówieniu na daną firmę należy uprzednio (przed złożeniem zamówienia) wyrazić zgodę na otrzymywanie Faktur drogą elektroniczną na stronie https://grupapracuj.e-agreement.pl

Czy ogłoszenie może zostać opublikowane przed zaksięgowaniem płatności?

Tak. Wystarczy, że prześlesz do nas bankowe potwierdzenie wykonania przelewu faxem (+48) 22 37 37 499 lub mailem (bok@pracuj.pl).

Jak mogę uzyskać Dokument Pro forma?

Dokument Pro forma jest generowany w ostatnim kroku składania zamówienia dla płatności zwykłym przelewem (nie jest dostępny na płatności kartą i szybkim przelewem). Dokument Pro forma znajdziesz także po zalogowaniu się do Konta Pracodawcy w zakładce „Moje konto” -> „Zamówienia i Faktury”.

Co to jest Automatyczna Akceptacja Zamówień?

Automatyczna Akceptacja Zamówień to specjalne udogodnienie dla naszych stałych Klientów. Dzięki niemu można zaakceptować zamówienie online i skierować ogłoszenie lub inną usługę do realizacji przed wykonaniem płatności.

Ważne!

  • Automatyczna Akceptacja obejmuje wyłącznie zamówienia do 2000 zł netto.
  • Zaakceptowanie zamówienia online przez osobę składającą zamówienie oznacza zawarcie umowy z Grupa Pracuj Sp. z o.o. i jest zobowiązaniem do płatności. Termin płatności za usługę zrealizowaną na podstawie Automatycznej Akceptacji wynosi 2 dni.

Już zamawiałem przez Konto Pracodawcy. Czy mogę uzyskać Fakturę na inną firmę?

Aby otrzymać Fakturę na inną firmę,  zaloguj się do Konta Pracodawcy i w zakładce Moje konto -> Dane firmy -> Twoje inne firmy, wprowadź dane tej firmy. Po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu na właściwą firmę, będziesz już móc składać zamówienia i otrzymać Fakturę na tą firmę.

W jaki sposób mogę zapłacić za usługi Pracuj.pl?

Za usługi Pracuj.pl możesz zapłacić:

  • Zwykłym przelewem: w ostatnim kroku składania zamówienia otrzymasz numer konta oraz Dokument Pro forma do wykonania przedpłaty.
  • Kartą kredytową VISA, MasterCard za pośrednictwem PayU S.A.
  • Szybkim przelewem elektronicznym za pośrednictwem PayU S.A.

Czy Pracuj.pl wystawia Faktury VAT?

Tak. Do każdego zamówienia wystawiamy Fakturę VAT. Oryginał Faktury zostanie wysłany do Ciebie listem zwykłym za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres firmy lub korespondencyjny podany w trakcie składania zamówienia.

Przy drugim zamówieniu jest możliwe otrzymanie Faktur VAT drogą elektroniczną. W tym celu zachęcamy do uprzedniego wyrażenia zgody na otrzymywanie Faktur drogą elektroniczną na stronie https://grupapracuj.e-agreement.pl/

Czy mogę otrzymać Fakturę VAT w walucie Euro?

Tak. W przypadku kontrahentów zagranicznych istnieje taka możliwość. W tym celu skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Kiedy otrzymam Fakturę VAT?

Oryginał Faktury VAT jest wysyłany listem zwykłym w ciągu 7 dni roboczych od zaksięgowania płatności na koncie Grupa Pracuj sp. z o.o. lub realizacji usługi. Prosimy jednak pamiętać, że czas ten może ulec wydłużeniu i zgodnie z przepisami, Faktura VAT może zostać wystawiona do 15 dni od końca miesiąca, w którym wykonano usługę lub uzyskano zapłatę.

Aby przyspieszyć proces otrzymania oryginału Faktury VAT,  zachęcamy do wyrażenia zgody na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną na stronie https://grupapracuj.e-agreement.pl/