Zarządzanie aplikacjami

Zarządzanie aplikacjami

Czy możecie oszacować, ile CV otrzymam w odpowiedzi na ogłoszenie?

Nie. Niestety takie oszacowanie jest niemożliwe. Ilość nadsyłanych CV zależy m.in. od miejsca, w którym jest oferowana praca, znajomości marki oraz opinii o Twojej firmie, a także wymagań zamieszczonych w ogłoszeniu.

Dlaczego w ogłoszeniach publikowanych na Pracuj.pl nie widać adresu e-mail do wysyłania CV?

To dla Twojej wygody i bezpieczeństwa przeprowadzanej rekrutacji. W miejsce adresu e-mail umieściliśmy przycisk „Aplikuj”, który umożliwia kandydatom łatwe i szybkie wysłanie CV, dzięki czemu:

  1. Otrzymasz więcej zgłoszeń.
  2. Wszystkie aplikacje będą mieć ujednolicony temat, co ułatwi Ci ich identyfikację i selekcję.
  3. Wszystkie aplikacje zostaną zapisane na Twoim Koncie Pracodawcy (to dodatkowe zabezpieczenie, w przypadku utraty CV na poczcie e-mail).

 

Gdzie będą trafiać CV wysłane przez kandydatów?

Możesz wybrać jeden ze sposobów otrzymywania CV:

1) na wskazany przez Ciebie adres e-mail (Dodatkowo na Twoim Koncie Pracodawcy znajdziesz kopię zapasową wszystkich CV)

2) przez formularz zgłoszeniowy (link www)

3) zapis wyłącznie na Koncie Pracodawcy

Gdzie znajdę listę moich kandydatów?

Aby znaleźć listę Twoich kandydatów, zaloguj się do Konta Pracodawcy. Następnie przejdź do listy Twoich ogłoszeń opublikowanych. Przy wybranym ogłoszeniu zobaczysz link umożliwiający wyświetlenie listy kandydatów.

Dlaczego nie otrzymuję CV na skrzynkę email?

Jeżeli nie otrzymujesz CV na wskazany adres email to sprawdź czy Twoja skrzynka nie jest przepełniona, nie kwalifikuje aplikacji jako SPAM lub nie blokuje ich spływu. Adres email do przesyłania aplikacji można zmienić w zakładce Moje ogłoszenia -> Aktualne -> Opcje -> Edytuj. Kopia aplikacji zapisywana jest na koncie, gdzie jest dostępna przez cały okres publikacji ogłoszenia + 60 dni od daty zakończenia publikacji.

Czy publikując ogłoszenie na Pracuj.pl otrzymam dostęp do bazy kandydatów?

Do każdego ogłoszenia, oprócz CV przesłanych przez kandydatów, otrzymasz do 33 kandydatów z bazy Pracuj Select dopasowanych do ogłoszenia. W zależności od rodzaju ogłoszenia możesz odkryć dane kontaktowe 3, 5 lub 10 z nich.

Po jakim czasie z Konta Pracodawcy jest usuwana lista kandydatów aplikujących na ogłoszenie?

CV kandydatów, którzy zaaplikowani na Twoje ogłoszenie, są dostępne na Twoim Koncie Pracodawcy przez cały okres publikacji ogłoszenia + 60 dni od daty zakończenia publikacji. Po tym czasie są bezpowrotnie usuwane z serwera Pracuj.pl i nie ma możliwości przywrócenia ich na Twoje Konto Pracodawcy.